TATO 2010-196
Lačpleša 20,
Riga, LV1011
I-V 09:00 - 18:00
+371 67338129
+371 28663933
latviešu
русский

Ceļojums uz Lapzemi pie Santa Klausa

CEĻOJUMS UZ LAPZEMI PIE SANTA KLAUSA

21.12.2020-25.12.2020

26.12.2020-30.12.2020

03.01.2021-07.01.2021

Dzīvošana 3* viesnīcās ar brokastīm (viena vieta divvietīgā numuriņā) : no 258 EUR par cilvēku

Dzīvošana 4* viesnīcā Scandic Oulu (viena vieta divvietīgā numuriņā) : no 273 EUR par cilvēku

29.12.2020-02.01.2021

Dzīvošana 3* viesnīcās ar brokastīm (viena vieta divvietīgā numuriņā) : no 268 EUR par cilvēku

Dzīvošana 4* viesnīcā Scandic Oulu (viena vieta divvietīgā numuriņā) : no 283 EUR par cilvēku

 

Viesnīca Scandic Oulu atrodas pašā Oulu pilsētas centrā. Pateicosties ērtai izvietošanas vietas – viesnīca ir ideāls piemērota, lai iepazīties ar Oulu. Blakus atrodas tigus laukums un policista pieminekli, netālu atrodas Mannerheima parks un burvīgs rajons Piksari. Kinoteātris ir netālu no viesnīcas. Un tikai dažu soļu attālumā no viesnīcas atrodas iela Rotuaari, kura ir slavēna ar labākiem restorāniem un veikaliem pilsētā. Ka arī pašā viesnīcā ir iespēja izbaudīt gardu maltīti. Tie, kuri iegādāsies brokasti pēc programmas viesnīcā Sandic Oulu - tiks piedāvāts gardās brokastis, kas tiek servētas zviedru galdā.

1. DIENA

Izbraukšana no Rīgas ≈ 03:30 - 04:30 uz Tallinu, (precīzu izbraukšanas laiku lūgums skatīt mūsu mājas lapā 2 dienas pirms izbraukšanas sadaļā „Izbraukšanas grafiks”).

Ierašanās Tallinā.

Jūs gaida kājāmgājēju ekskursija naksnīgajā Tallinā.

Vakara pastaigas laikā dzirdēsiet stāstu par pilsētas 800 gadu seno vēsturi, redzēsiet Aleksandra Ņevska pareizticīgo katedrāli,  kurā savu karjeru ir uzsācis Maskavas un visas Krievijas patriarhs Aleksijs II. Tāpat redzēsiet arī Sv. Marijas katedrāli, kur glabājas I. F. Kruzenšterna pīšļi un Sv. Olafa baznīcu, kas savulaik ir bijusi pasaules augstākā celtne. Varēsiet vērot pilsētu kādā no skatu laukumiem, ievēlēties vēlēšanos Doma baznīcā, uzzināt Sv. Gara baznīcas un Nikuguliste vēsturi, aplūkot vienu no vecākajiem rātsnamiem Eiropā, uzzināt daudz interesanta par Melngalvju biedrību un Lielo Ģildi, kā arī, pastaigājoties pa bruģētajām Tallinas vecpilsētas ieliņām, baudīt seno baznīcu ērģeļu skaņas. Pievērsiet uzmanību arī zvanu skaņām un seno māju jumtiem, uz kuriem redzami brīnumskaisti vējrāži. Igauņu lielākais lepnums ir Rātsnams, kas ir vecāks par 600 gadiem. Ekskursija sniegs Jums neaizmirstamos iespaidus.

Iekārtošanās 3* viesnīcā Tallinas apkārtnē (iekārtošanās divvietīgajos numuriņos).

Nakts viesnīcā.

2. DIENA

Agri no rīta izbraukšana uz ostu.

Iekāpšana Viking Line prāmī. Iespēja ieturēt brokastis (~10 €).

Ceļš uz Helsinkiem.

Prāmja ierašanās Helsinkos.

Helsinki ar savu krāšņumu pilsētas iedzīvotājus un viesus priecē jau kopš 16. gadsimta. Šeit Tev būs iespēja apskatīt tās daudzās ostas, slaveno tirgu Kaupatorri, kur iespējams iegādāties kažokādu izstrādājumus, suvenīrus no briežu ragiem, kā arī, protams, slavenos somu nažus. Šeit varēsi redzēt arī vecāko tirgu Helsingfors-Kaupahalli, kur varēsi nogaršot ne tikai daudzveidīgas zivju delikateses, bet arī lāča un brieža gaļu. Ceļojums turpināsies garām esplanādei – vietējo iedzīvotāju un Somijas galvaspilsētas viesu iecienītākai pastaigu vietai. Tev būs iespēja iepazīties pieminekļiem, kas veltīti tādām Somijai un Helsinkiem nozīmīgām personībām, kā Janam Sibeliusam, Aleksandram 2., senatoram Mišelinam, Snelmanam un daudziem citiem. Apskates ekskursijas laikā Tev būs iespēja savām acīm skatīt Somijas galvaspilsētas unikālo arhitektūru – slaveno Senāta laukuma ansambli, izstāžu zāli „Somija”, slaveno baznīcu kalnos.

Ceļš uz Oulu.

Laiks ceļā (~ 600 km).

Ierašanās vakarpusē.

Oulu pilsētu 1605.gadā dibināja karalis Kārlis IX, Botnijas līcī, pie Oulujoki upes, tā ir pavērsta uz salas Linnansaari pils pusi. Oulu ir ziemeļu Somijas kultūras galvaspilsēta. Šeit dzīvo daudzi mākslinieki, rakstnieki un mūziķi, to skaitā "kliedzošais koris" Mieskuoro Huutajat, kas ir pazīstams arī kā "Kliedzošie Vīrieši". Pilsētā ir daudz muzeju, ieskaitot iespaidīgo Tiedekeskus Tietomaa, pirmo Somijas zinātnes centru, kur visa gada garumā notiek tematiskās izstādes.

Iekārtošanās 3* viesnīcā Oulu apkārtnē (divvietīgie numuriņi).

Ja palaimēsies, Jums būs iespēja apbrīnot ziemeļblāzmu. Ziemeļblāzmu var novērot skaidras tumšas naktīs. Labākais laiks ziemeļblāzmas novērošanai no pulksten 21:00 līdz 23:30 vakarā. Spokaino blāzmu debesīs somi sauc par "revontulet", kas tulkojumā nozīmē "uguns lapsas". Šis nosaukums radies sāmu kultūrā, saskaņā ar leģendu Aurora Borealis parādījās lapsas dēļ, kura skrēja pa sniega klātiem kalniem un ar savu asti sūtīja sniega dzirksteles debesīs. Citas ziemeļu tautas ticēja, ka Ziemeļu Blāzma radās no mirušo asinīm, asinīm, kas tika izlietas, kad gari spēlēja ar bumbu vai devās izjādās ar zirgiem pēcnāves pasaulē. Vēl viena leģenda vēsta, ka šī parādība notiek, kad pats Tors met zibeņus Väinämöinen, dižena somu eposa Kalevalas varonī. Patiesībā, no Sibīrijas līdz Skotijas un diženiem Amerikas līdzenumiem, katra kultūra, kurā parādās šis aizraujošas gaismas, radīja savu mitoloģiju, lai izskaidrotu Blāzmu. To ieskauj tik daudzas leģendas, cik Sauli un Mēnesi.

Zinātne ir devusi mums ne mazāk skaistāku paskaidrojumu nekā mitoloģisko. Ziemeļblāzmas parādīšanās iemesls galvenokārt ir saules uzliesmojumi, kurus izraisa saules vētras un saules vēji, kas sasniedz arī mūsu planētu. Saules vēji pārnēs elektronus, kas saduras ar molekulām jonosfērā, radot elektromagnētisko starojumu, kuras spektrs variējas no infrasarkana līdz ultravioletam. Redzamais spektrs parasti balts un zaļš, radīts skābekļa molekulu satraukuma stāvoklī, bet rozā gaisma parasti nāk no slāpekļa.

Nakts viesnīcā.  

3. DIENA

31.12.2020 Jaunā Gada sagaidīšana

Ekskursiju brauciens “ciemos pie Santa Klausa”

Došanās uz Rovaniemi  kur atrodas Santa Klausa ciems.

Rovaniemi ir Santa Klausa oficiālā pilsēta Lapandē. Jūs varat iepazīties ar Santa Klausu. Rovaniemi ir Santa Klausa oficiālā pilsēta Lapandē. Šeit jūs atradīsiet dažādus pakalpojumus, suvenīru veikalus, kā arī Santa-Klausa, kafejnīcas un restorānus Santa Klausa ciematā. Un, protams, arī Santa ir savā birojā jebkurā gadalaikā.

Atgriešanās viesnīcā.

4. DIENA 

24.12.2020 Ziemassvētku tikšanās

Brokastis.

Brīva diena Oulu vai pēc vēlēšanās transfērs uz pašu ziemeļīgāku dabas parku pasaulē - Arktikas zooloģiskā dārza Ranua. (papildus maksa 10 €+ ieejas biļete (pieaugušo - 18.50 €,  bērnu no 4 līdz 14 gadiem - 16 €, pensionarī - 17 €, studenti - 16 € (jabūt dokumentiem)).

Zooloģiskais dārzs Ranua - galvenā Lapzemes atrakcija ģimenes atpūtai. Pie ieejas zooloģiskā dārza Jūs satiks polārlācis Jonne- tas ir sabiedriskā polārlāča personāžs, kas klīst pa parku un sveicina apmeklētājus ar draudzīgu ņurdēšanu. Jonne ir ātrs puisis, kuru var redzēt šeit vai tur. No četriem polārlāčiem, kas dzīvo Ranua zooloģiskā dārzā, tikai Jonne ir atļauts brīvi pārvietoties visā parkā teritorijā. Īstie polārie lāči dzīvo plašos aplokos!

Zooloģiskā dārzā ir visdažādākie dzīvnieki – tas ir ne tikai savvaļas dabas pārstāvji, kuru aptuveni ir 50 Arktikas un ziemeļu savvaļas dzīvnieku sugu: balti un brūni lāči, lūši, vilki, aļņi, pūces, ziemeļbrieži un citi ziemeļu faunas pārstāvji, kuru dzīves vieta ir maksimāli pietuvināta to dabiskajai dzīves vietas videi. It īpaši ziemā savvaļas dabas parkā dzīve mainās pilnībā. Daudziem dzīvniekiem arktiskā ziema ir dabisks biotops, un tos var viegli novērot sniegu klātā parkā. Ziemā parkā tiek uzceltas sniega un ledus skulptūras, kuras ir neatņemama polāra savvaļas dabas parka sastāvdaļa.

Tāpat zoodārzā ir iespēja slēpot, pavizināties ar sniega motocikliem vai ar suņu un briežu kamanām (par papildus samaksu).

Lielākā daļa apmeklētāju ceļo pa parku ar ragavām, braucot no sniegotajām nogāzēm un baudot polāras dabas elpu aizraujošus skatus. Lai pasargātu bērnus no aukstuma, rekomendējam ietērpties siltās drēbes.

Un neaizmirstiet paņemt līdzi mīkstu paklāju ragavām. (Ragavas noma ir iekļauta ieejas maksā). Bet Jūsu bērni varēs ceļot pa parku uz mini sniega motocikliem, īpaši viņiem aprīkotajā trasē. (par papildus samaksu).

Pēc pastaigas pa zooloģisko dārzu, Jūs varat izbaudīt siltumu mājīgā restorānā "Lapzemes telts", kur var ieturēt pusdienas un sasildīties pie kamīna.

Pusdienas laikā izbraukšana uz Helsinku pusi caur Oulu. Iekārtošanās viesnīcā. Nakts viesnīcā.

5. DIENA

Brokastis.

Ceļš uz ostu. Iekāpšana prāmī.

Ierašanās Tallinā.

Ceļš uz Rīgu.

Ierašanās Rīgā  ≈ 23:00 - 23:59. 

CEĻOJUMA CENĀ IEKĻAUTS:

Vieta tūrisma klases autobusā

Vieta uz prāmja Tallina - Helsinki – Tallina

Dzīvošana 3* viesnīcā Tallinas apkārtnē - 1 nakts (viena vieta divvietīgā numuriņā)

Dzīvošana 3*/ 4* viesnīcās Somijā - 3 naktis ar brokastīm (viena vieta divvietīgā numuriņā)

Grupas vadītāja pakalpojumi visa brauciena laikā

Gājēju ekskursija naksnīgajā Tallinā

Autobusa-gājēju ekskursija Helsinkos

Ekskursijas brauciens ciemos pie Santa Klausa (Rovaniemi)

PAPILDUS JŪS VARAT IEGĀDĀTIES (cenas par 1 cilvēku):

Papildu maksa par izmitināšanu vienvietīgā numuriņā : 120 EUR

Transfērs uz zooloģisko dārzu Ranua + ieejas biļete ((pieaugušo - 18.50 €, bērnu no 4 līdz 14 gadiem - 16 €, pensionarī - 17 €, studenti - 16 € (jabūt dokumentiem)) : 10 EUR

Jaungada vakariņā viesnīcā Scandic Oulu 4* (apmaksa birojā reģistrējot tūri) : 89 EUR

Jaungada vakariņā viesnīcā Scandic Oulu 4* (apmaksa birojā reģistrējot tūri) berniem līdz 13 gadiem : 45 EUR

 APMAKSA UZ VIETAS:

Ieejas biļetes apskates un izklaides vietās

SVARĪGA INFORMĀCIJA: (cenas par 1 cilvēku):

Haski parka apmeklējums: pieaugušajam - 10 €, bērniem - 5 €, bērniem līdz 3 gadu vecumam - bez maksas.

Ranua zoodārzs: Pieaugušo 18,50 €, bērnu no 4 līdz 14 gadiem - 16 €, studentiem - 16 €, pensionāriem - 17 €. Bērniem līdz 4 gadu vecumam bez maksas

Suņu ragavas 500 metru garumā (4 līdz 5 cilv. kamanās): pieaugušajam - 30 €, bērniem - 15 €

Grupas vadītājs ir tiesīgs mainīt ekskursiju dienas un laiku kārtību neizmainot pašu tūres programmu

Brīvs laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzēti apstākļi, satiksmes sastrēgumi un citas atkāpes no grafika

Ceļošanai uz Šengenas un Eiropas Savienības valstīm, visām Latvijas pilsoņu un Latvijas nepilsoņu pasēm jābūt derīgām līdz ceļojuma beigām

Ceļošanai ārpus Šengenas un Eiropas Savienības, visām pasēm jābūt derīgām vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām

Ceļošanai ārpus Šengenas nav derīgas Latvijas pilsoņa un nepilsoņa pases ar derīguma termiņu 50 gadu

Latvijas Nepilsoņi nevar ceļot ārpus Latvijas ar ID karti


PIEPRASI SAVU ATPŪTU

Uzdot jautājumu vai pieteikties
Virziens
Pieaug. skaits
Bērnu skaits, vecums
Izlidošana sākot no
Aizlidošana līdz
Viesnīcas kat.
Nakšu skaits
Tālr. nr.
Vārds, Uzvārds
Ceļojuma budžets

Jautājums vai piezīme