TATO 2010-196
Lačpleša 20,
Riga, LV1011
I-V 09:00 - 18:00
+371 67338129
+371 28663933
latviešu
русский

Romantiskā Transilvānija/8 dienas/11 augusts/no 349 EUR

Romantiskā Transilvānija - 349 EUR

11.08-18.08.2018

Rumānija daudziem saistās ar leģendu, ka reiz te esot dzīvojis vampīrs Drakula. Tā ir arī valsts, kurā vērojami pārsteidzoši dabas skati ar kalnu ainavām, savdabīga “spico” torņu viduslaiku arhitektūra, nocietinātas pilsētas un romantizētas pilis. Transilvānija aizrauj ne tikai ar leģendām!

1. DIENA
18:00 izbraukšana no Rīgas. Laiks ceļā: Lietuva, Polija. Nakts autobusā.

2. DIENA
Ceļa turpinājums cauri Polijai, Slovākijai un Ungārijai. Pēcpusdienā ap plkst. 15:00 ierašanās viesnīcā Miškoļcā-Tapoļcā. Iekārtošanās viesnīcā. Dienas otrajā pusē aicinām relaksēties Miškoļcas-Tapoļcas termālajos baseinos, kuri ir iekārtoti klinšu alas 5 zālēs. Vakarā piedāvājam doties degustēt ungāru vīnus kaismīga čigānu ansambļa mūzikas pavadībā. Nakts viesnīcā Miškoļcā-Tapoļcā.

3. DIENA
Brokastis viesnīcā. Ap pusdienlaiku ierašanās Rumānijā. Oradea ir pilsēta ar senu vēsturi, kuras liecības glabā cietokšņa drupas piecstūra zvaigznes formā. Pilsētā ir apskatāmi izsmalcinātie baroka un jūgendstila vaibsti no Hābsburgu valdīšanas laikiem: Bīskapa pils, Sv. Marijas baroka katedrāle, gājēju iela utt. Vakarpusē Sibiu, saukta par sakšu dārgakmeni, apmeklējums. Tā Hābsburgu valdīšanas laikā kalpoja par Transilvānijas administratīvo centru. Nakts viesnīcā Sibiu apkaimē.

4. DIENA
Brokastis viesnīcā. Iespējams dienu pavadīt Sibiu pēc saviem ieskatiem vai doties braucienā uz Turdas sālsraktuvēm un gleznainajām Rumānijas pilsētiņām.* Turdas sālsraktuves jau 13. gs. nokļuva Romas katoļu baznīcas īpašumā. Intensīvākā raktuvju izmantošana notika Hābsburgu impērijas laikos no 17.-18.gs., bet no 1932. g. raktuves tiek izmantotas ārstnieciskiem mērķiem un tūristu ekskursijām. Sigišoara ir Vlada Drakulas dzimtā pilsēta. Pilsētā ir jūtama viduslaiku elpa - šeit bruģētas ieliņas ieskauj 16. gs. krāsaini namiņi, kuros joprojām dzīvo vienkāršā tauta, savukārt pilsētas galvenais laukums ir ar pulksteņa torni. Lai nokļūtu Skolas kalnā līdz varenajam dievnamam, ir jāpārvar 175 pakāpieni, skan traki, bet tas ir tā vērts, jo no kalna paveras brīnišķīgs skats uz pilsētu! Vakarpusē Biertanas apmeklējums, kur skatāmi evaņģēliskās baznīcas nocietinājumi (UNESCO), kuri ir vieni no lielākajiem Transilvānijā. Un visbeidzot dosimies pastaigā pa Medias vecpilsētas līkumotajām ieliņām, kas ir vēl viens sakšu valdīšanas laika vēsturiskais mantojums. Nakts viesnīcā Sibiu apkaimē.
* Brauciens par papildsamaksu.

5. DIENA
Brokastis viesnīcā. Iespējams dienu pavadīt Sibiu pēc saviem ieskatiem vai arī doties braucienā Branas pili, Rašnovas cietoksni un Brašova.* Branas pils izskatās kā no pasaku grāmatas nākusi, to apvij leģendas un intrigas. Rakstnieka Bena Stokera fantāzija ir padarījusi to slavenu kā vampīra Drakulas pili. Karpatu kalnos apmeklēsim viduslaiku cietokšņa pilsētiņu Rašnovu - unikālu vietu ar mūriem, torņiem, amatnieku darbnīcām, suvenīru veikaliņiem. Brašova ir viena no skaistākajām Transilvānijas pilsētām, kuras vecpilsēta ir saglabājusi viduslaiku liecības un pieminekļus. Tajā apskatāms rātsnams, amatnieku ģilžu celtie bastioni, pilsētas vārti un dievnami. Nakts viesnīcā Sibiu apkaimē. Atgriešanās viesnīcā.
* Brauciens par papildsamaksu.

6. DIENA
Brokastis viesnīcā. Hunedoaras pils ir viena no visskaistākajām renesanses laikmeta celtnēm Eiropā, kas glabā leģendas par dižciltīgo Hunjadi dzimtu un karali Matjāšu. Tiek uzskatīts, ka šajā pilī septiņus gadus ieslodzījumā tika turēts slavenais Drakula.
Ceļš līdz Ungārijai. Pievakarē ierašanās ungāru stepē - puštā, kur jūs redzēsiet aizraujošu zirgu izrādi un mūzikas pavadībā baudīsiet ungāru gulāšzupu, vīnu un citus gardumus. Vakarā piedāvājam izbraucienu pa Donavu ar kuģīti, lai redzētu pilsētu vakara apgaismojumā un izbaudītu tās skaistumu kopā ar ungāru šampānieša glāzi. Vēlu vakarā ierašanās viesnīcā Budapeštā. Nakts viesnīcā.

7. DIENA
Brokastis viesnīcā. No rīta dosimies ekskursijā pa Budapeštu vietējā gida pavadībā (krievu valodā).* Budapeštas pilsēta ir radusies 1873. gadā apvienojoties trim neatkarīgām pilsētām: Peštai, Budai un Obudai. Pilsētas līdzenā daļa ir Pešta, kur atrodas Varoņu laukums ar tūkstošgades pieminekli un erceņģeļa Gabriela skulptūru, Vajdahuņjadas pils, pilsētas parks, Sečeņi termālie baseini un Andrāši prospekts ar pirmo kontinentālās Eiropas metro līniju zem tā. Pilsētas kalnainā daļa ir Buda, kur var apskatīt zvejnieku bastionu, Matjāša baznīcu un karaļpils kompleksu. Pēc ekskursijas tiks dots brīvais laiks pilsētā. Iesakām apmeklēt kolorīto Budapeštas tirgu, kur var iegādāties visdažādākos suvenīrus. Izbraukšana uz Poliju. Nakts viesnīcā Krakovas apkaimē.
*Ekskursija par papildsamaksu.

8. DIENA
Brokastis viesnīcā. Ceļš cauri Polijai, Lietuvai. Vēlu vakarā atgriešanās Rīgā.

Cenā ietilpst:
autotransporta (kondicionieris, WC) pakalpojumi;
grupas vadītāja pakalpojumi;
3 naktis 2-3 zvaigžņu viesnīcā Sibiu apkaimē, 2-vietīgos numuros ar brokastīm.
2 naktis 2-3 zvaigžņu viesnīcās Miškoļcā-Tapoļcā un Budapeštā, 2-vietīgos numuros ar brokastīm.
1 nakts 2-3 zvaigžņu viesnīcā Krakovas apkaimē, 2-vietīgos numuros ar brokastīm.

Cenā neietilpst:
ieejas maksa apskates vietās un izklaides pasākumos;
pārtikai nepieciešamā nauda;
veselības apdrošināšana 
papildus pakalpojumi un personiskie izdevumi.

Iespējamās piemaksas:
piemaksa par iespēju izvēlēties sēdvietu autobusā EUR 20;
piemaksa par papildvietu autobusā EUR 150;
piemaksa par 1-vietīgu izmitināšanu viesnīcās EUR 100.
Ja vēlaties 3-vietīgu izmitināšanu, lūdzu, sazinieties ar mums!

Braucienu paketes cena, iegādājoties to pirms ceļojuma - 65 EUR:
Turdas sālsraktuvēm un Šigišoāru
Brauciens uz Branas pili un Brašovu
Ekskursija Budapeštā ar vietējo gidu

!!! Ieejas biļetes ir par papildmaksu un braucienu cenā neietilpst!!!

Iespējamās papildizmaksas:
Miškoļcas-Tapoļcas termālie baseini
Vakariņas ar degustāciju Miškoļcā-Tapoļcā
Turdas sālsraktuves
Branas pils
Rašnov cietoksnis
Hunedoāras pils
Brauciens ar kuģīti pa Donavu
Zirgu šovs ar vakariņām

Tour-7R


PIEPRASI SAVU ATPŪTU

Uzdot jautājumu vai pieteikties
Virziens
Pieaug. skaits
Bērnu skaits, vecums
Izlidošana sākot no
Aizlidošana līdz
Viesnīcas kat.
Nakšu skaits
Tālr. nr.
Vārds, Uzvārds
Ceļojuma budžets

Jautājums vai piezīme