TATO 2010-196
Lačpleša 20,
Riga, LV1011
I-V 09:00 - 18:00
+371 67338129
+371 28663933
latviešu
русский

Ceļojums uz Gruziju un Armēniju/9 dienas/Jūnijs-oktobris/no 558 EUR


CEĻOJUMS UZ GRUZIJU UN ARMĒNIJU


13.06.2018 - 21.06.2018 - 558 € (770 eur)
11.07.2018 - 19.07.2018 - 558 € (770 eur)
08.08.2018 - 16.08.2018 - 558 € (770 eur)

26.09.2018 - 04.10.2018 - 558 € (770 eur)
31.10.2018 - 08.11.2018 - 558 € (770 eur)

1.DIENA
Tikšanās Rīgas lidostā (precīzu tikšanās laiku un vietu skatieties mūsu mājas lapā 1-2 dienas pirms tūres).
Lidojums Rīga-Tbilisi ~23:15-03:25
2.DIENA
Ierašanās. Transfēris uz viesnīcu. Atpūta.
Brokastis.
Ekskursija Tbilisi (~12:00).
Tbilisi – viena no skaistākajam Aizkaukāza pilsētām. Ekskursijas laikā būs iespēja redzēt un apmeklēt Sv. Trīsvienības Katedrāli (Sameba), kas ir vienotās Gruzijas valsts simbols. Tieši šajā katedrālē svētdienās notur dievkalpojumu gruzīnu pareizticīgās baznīcas galva.
Tālāk ceļš vedīs uz Narikala cietoksni. Tajā būs iespēja nokļūt ar gondolām. Narikala cietoksnis ir senākais un slavenākais Gruzijas senatnīguma piemineklis, tas ir cietokšņu komplekss Vecajā Tbilisi, pilsētnieki to dēvē par „valsts sirdi un dvēseli”. No šejienes varēsi vērot Tbilisi skatus un iemūžināt visskaistākās bildes.
Gājiens lejup uz vecpilsētu, kur vēlreiz būs iespēja aplūkot Narikala cietokšņa skatus. Pilsētas teritorija ir sēra pirts vieta. Karstu sērūdeņraža ūdeni piegādā no avota, kas plūst no Mtabori kalna dzīlēm. Kādreiz kvartālu apbūvēja tirdzniecības mājas, amatnieku darbnīcas.  Pastaigas ekskursijas laikā pa vecpilsētas ieliņām Tu redzēsi pieminekli režisoram Sergo Paradžanovam, Sioni dievnamu – te glabājas viens no Gruzijas baznīcu svētumiem – Sv. Nino krustu,  Miera tiltu – viens no 13 pasaules tiltiem ar visneparastāko arhitektūru, pastaigāsieties pa Rike parku —  jauna atpūtas zona Tbilisi centrā, gar Kūras upi.
Nakts viesnīcā Tbilisī.
3.DIENA
Brokastis.
Brīvs laiks vai pēc vēlēšanas ekskursijas brauciens uz " Kahetiju, Bodbe, Signagi" (papildus maksa 35 eur)
Brauciens uz Gruzijas vēsturisko apgabalu austrumos – Kahetiju. Vīnogulāju apgabals, kas ir brīnumaina vieta vīna darināšanai. 
Gruzijas Vīna tuneļa apmeklējums. Gvirabi (tunelis) tiek izmantots vīna noturēšanai. Nemainīga visa gada temperatūra tur ir 12-14 grādi, bet mitrums - līdz 70%, kas ir ideāli, dabīgi apstākļi vīnam, kas tiek glabāts ozolkoka mucās, gan arī vīnam pudelēs (papildu maksa ieejas biļetei ~no 7 $).
Tālāk dosieties uz Bodbe, slaveno sieviešu klosteri Gruzijā, kas ir vispāratzītais Gruzijas svētums. Klosteri dibināja Sv. Nino apbedīšanas vietā, un tas ir viens no pirmajiem kristiešu kulta celtnēm Gruzijas teritorijā. Saskaņā ar leģendu, klosteri dibināja pēc cara Miriana pavēles, Nino laikabiedra. Te būs iespēja nobaudīt „klostera maltīti” (papildus maksa 15eur). Visi tā ieņēmumi tiek virzīti jaunā dievnama celšanai par godu Sv. Nino vecākiem. Pēc pusdienām Tu varēsi apmeklēt Sv. Nino kapu un kaut ko vēlēties.
Divu kilometru attālumā no Bodbe atrodas Signagi– mīlestības pilsēta, uz kurieni arī vedīs tālākais ceļš. Pilsēta ir uzradusies nojauktā cietokšņa vietā, tāpēc tā ir it kā ieskauta trīsstūrī, ko veido labi saglabājusies pilsētas siena, torņi un vārti. Pilsētā ir saglabāti 19. gs. dzīvojamo māju arhitektūras paraugi Dienviditāļu klasicisma stilā ar gruzīnu elementiem. No jebkura cietokšņa torņa paveras skats uz Alazanas ieleju.
Vakarā (pēc vēlēšanās) būs iespēja nobaudīt vakariņas vienā no labākajiem valsts restorāniem. Te varēsi baudīt gruzīnu ēdienus, folkloru, dzīvo mūziku un dejas! (papildu maksa 25 EUR) 
Ceļš uz viesnīcu.
Nakts viesnīcā.
4.DIENA
Brokastis.
Ekskursijas brauciens uz Mchetu. Mcheta – viena no senākajām pilsētas apmešanās vietām Gruzijas teritorijā. Ekskursijas laikā būs iespēja apskatīt 11. gs. Svetichoveli dievnamu, ko izveidoja akmens bazilika vietā. Tas kalpoja par gruzīnu tautu garīgo centru.
Šeit mēs apmeklēsim mājas vīna pagrabu un viesmīlīgu gruzīnu lauksaimnieku ģimeni, kur mūs gaidīs garšīgas gruzīnu lauksaimnieku pusdienas un mājās gatavoto gruzīnu vīnu degustācija. Dažādu vīna šķirņu degustācija — sarkanvīns, baltvīns, čača no tradicionālajiem traukiem un vīna darināšanas kultūras vēsture Gruzijā, kuru jums pastāstīs vēsturnieks un vīndaris-degustētājs (piemaksa 25 EUR).
Tālāk alas pilsētas Upliscihe apmeklējums (ieejas biļetes cena ap 2 $).
Brīvs laiks.
Atgriešanās viesnīcā.
5.DIENA
Brokastis. Numuriņu atbrīvošana.
Ceļš uz Armēniju.
Robežas šķērsošana. Robežā Jūs sagaidīs gids.
Ekskursija “Iepazīšanās ar Armēniju”.
Ahtalas baznīcas un klosteru kompleksa apmeklējums. Ahtalas pili 10. gs. ir uzcēlis armēņu karalis Dāvids. 1188. gadā tika uzcelta Sv. Dievmātes baznīcas, kuras sienas klāj 12.-13. gs. freskas. Šeit varēsiet redzēt viduslaiku pirti, pasaulē pirmo pieminekli laulības gredzeniem, armēņu karaļu pils drupas, Kaukāzā senāko rūpnīcu, kā arī virkni citu interesantu pieminekļu… Tālāk redzēsim Ahpata klosteri, kuru 977. gadā uzcēlis armēņu karalis Ašots III. Tas ir viens no skaistākajiem kultūras un garīguma pieminekļiem. Šeit darbojās pirmā universitāte Armēnijā, kura tika atklāta 10. gs. Piemineklis ir iekļauts UNESCO sarakstā. Sanain klostera apmeklējums. Sensenos laikos šeit bija maternitātes dievietei veltīts pagānu templis. Piemineklis ir iekļauts UNESCO sarakstā.
Došanās Erevānā. Iekārtošanās viesnīcā, atpūta.
6.DIENA
Brokastis.
Ekskursijas brauciens “Erevāna, Ararata rūpnīca, Gegard klosteris, Garni templis”. Ararata konjaka rūpnīcas apmeklējums. Armēņu konjaks Ararats ir viens no labākajiem pasaulē, un šīm zīmolam ir sava unikāla vieta pasaules lielāko uzņēmumus sarakstā. Tālāk Gegard klostera apmeklējums. Šeit Jūs varēsiet redzēt 13. gs. celto baznīcu, kā arī alu tempļus, kas tika celti pagānisma laikos, pārvērtušies par baznīcām. Piemineklis ir iekļauts UNESCO sarakstā. Brīvs laiks, iespēja paēst pusdienas. Tālāk pagānu Garni tempļa apskate. Šīs ir vienīgais bijusī Padomju Savienībā saglabājies pagānu templis. Piemineklis ir iekļauts UNESCO sarakstā.
Tālāk mūs gaida ekskursija Armēnijas galvaspilsētā - Erevānā, kas ir valsts kultūras, ekonomikas un politikas centrs. Lielākā daļa ēku pilsēta centrā ir klātas ar rozā krāsas akmeņiem.
Brīvs laiks. Atgriešanās viesnīcā.
7.DIENA
Brokastis.
Brīva diena vai pēc vēlēšanās ekskursijas brauciens “Ararata ieleja un Khor Virap” (piemaksa 30 EUR).
Ararata ielejas un Khor Virap apmeklējums. Šī vieta ir nozīmīga visai kristīgai pasaulei. Tieši šeit ir sākusies pasaulē pirmās kristīgās valsts atdzimšana - Armēnijas. Šeit kādreiz atradās Artašat senā pilsēta, no šīs vietas paveras brīnišķīgs skats uz Bībeles Ararātu. Ečmiadzinas katedrāles apmeklējums. Šī ir pasaulē senākā baznīca un armēņu garīgais centrs. Ečmiadzinas muzeja apmeklējums. Tad apmeklēsim 7.gs. celto Sv. Ripsimes baznīcu. Pieminekļi ir iekļauti UNESCO sarakstā. Zvartnoca. Pat šī tempļa drupas ir lieliskas. 7.gs. šī bija pasaulē visaugstākā celtne. Matenadarana apmeklējums. Tā ir pasaulē lielākā seno manuskriptu glabātuve pasaulē.
Brīvs laiks. Atgriešanās viesnīcā.
8. DIENA
Brokastis. Numuriņu atbrīvošana.
Ekskursijas brauciens uz Sevana ezeru un Sevanavanku. Sevana ezers ir otrais lielākais augstkalnu ezers. Ar ezeru saistās virkne interesantu un noslēpumainu nostāstu. Sevana klosteri 9. gs. uzcēla karaļa meita. Tālāk seko Idževan vīna rūpnīcas apmeklējums. Vīna degustācija (piemaksa). Idževan vīna rūpnīcas vīni un konjaki ir vieni no labākajiem, kas tiek ražoti Armēnijā. Tālāk Gošavanka apmeklējums. Šim 12. gs. kompleksam bija lielā nozīme viduslaiku Armēnijā.
Robežas šķērsošana. Došanās Tbilisi lidostā.
Ierašanās Tbilisi. Brīvs laiks.
Pēc vēlēšanās, vakariņas Tbilisi (piemaksa).
Transfērs uz lidostu.
9. DIENA
Lidojums Tbilisi-Rīga ~04:10-06:30
CEĻOJUMA CENĀ IEKĻAUTS:
Lidojums Rīga-Tbilisi-Rīga
Rokas bagāža, kas nav smagāka par 8 kg, izmērs 55 х 40 х 20 cm.
Nododama bagāža līdz 20 kg (maksimālais izmērs - 100x50x80cm)
Dzīvošana 3* viesnīcās, 7 naktis ar brokastīm
Grupas vadītāja pakalpojumi
Ekskursijas brauciens uz Sevana ezeru un Sevanavanku
Transporta apkalpošana
Ekskursija Tbilisi
Ekskursijas brauciens uz Mchetu, Upliscihe
Iepazīšanās ar Armēniju”
Ekskursijas brauciens “Erevāna, Ararata rūpnīca, Gegard klosteris, Garni templis"
PAPILDUS EKSKURSIJAS:
Ekskursijas brauciens “Ararata ieleja un Khor Virap” 30 €
Ekskursijas brauciens uz Kahetiju, Bodbe
PAPILDUS JŪS VARAT IEGĀDĀTIES:
Obligāta piemaksa par izmitināšanu vienvietīgā numuriņā 150 €
APMAKSĀTS UZ VIETAS:
Gala vakariņas restorānā (programmas trešajā dienā) 25€
Klostera maltīte 15€
Pusdienas un vīna degustācija 25€
Ieejas biļetes apskates un izklaides vietās
SVARĪGA INFORMĀCIJA!
Precīzu laiku lūdzam skatīties mūsu mājas lapā sadaļā “Izbraukšanas grafiks” 1-2 dienas pirms brauciena
Grupas vadītājs ir tiesīgs mainīt ekskursiju dienas un laiku kārtību neizmainot pašu tūres programmu
Lūgums pievērst uzmanību, ka tūres cena var mainīties, sakarā ar aviobiļešu sadārdzinājums
Brīvs laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzētus apstakļus, satiksmes sastrēgumus un citas atkāpes no grafika
Ekskursijas notiek valodā kuru saprot 60% no ceļotāju grupas.
Ceļošanai uz Šengenas un Eiropas Savienības valstīm, visām Latvijas pilsoņu un Latvijas nepilsoņu pasēm jābūt derīgām līdz ceļojuma beigām
Ceļošanai ārpus Šengenas un Eiropas Savienības, visām pasēm parasti jābūt derīgām vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām
Ceļošanai ārpus Šengenas nav derīgas Latvijas pilsoņa un nepilsoņa pases ar derīguma termiņu 50 gadu (izdotas līdz 19.11.2007)
Aviokompānija Ryanair un Wizz Air – nepiedāvā iespēju lidmašīnā sedēt kopā. Ja lidojuma laikā vēlēties sedēt kopā – precizējiet piemaksu par šo pakalpojumu menedžeriem.
Tour-3I

1.DIENA
Tikšanās Rīgas lidostā (precīzu tikšanās laiku un vietu skatieties mūsu mājas lapā 1-2 dienas pirms tūres).
Lidojums Rīga-Tbilisi ~23:15-03:25

2.DIENA
Ierašanās. Transfēris uz viesnīcu. Atpūta.
Brokastis.
Ekskursija Tbilisi (~12:00).
Tbilisi – viena no skaistākajam Aizkaukāza pilsētām. Ekskursijas laikā būs iespēja redzēt un apmeklēt Sv. Trīsvienības Katedrāli (Sameba), kas ir vienotās Gruzijas valsts simbols. Tieši šajā katedrālē svētdienās notur dievkalpojumu gruzīnu pareizticīgās baznīcas galva.
Tālāk ceļš vedīs uz Narikala cietoksni. Tajā būs iespēja nokļūt ar gondolām. Narikala cietoksnis ir senākais un slavenākais Gruzijas senatnīguma piemineklis, tas ir cietokšņu komplekss Vecajā Tbilisi, pilsētnieki to dēvē par „valsts sirdi un dvēseli”. No šejienes varēsi vērot Tbilisi skatus un iemūžināt visskaistākās bildes.
Gājiens lejup uz vecpilsētu, kur vēlreiz būs iespēja aplūkot Narikala cietokšņa skatus. Pilsētas teritorija ir sēra pirts vieta. Karstu sērūdeņraža ūdeni piegādā no avota, kas plūst no Mtabori kalna dzīlēm. Kādreiz kvartālu apbūvēja tirdzniecības mājas, amatnieku darbnīcas.  Pastaigas ekskursijas laikā pa vecpilsētas ieliņām Tu redzēsi pieminekli režisoram Sergo Paradžanovam, Sioni dievnamu – te glabājas viens no Gruzijas baznīcu svētumiem – Sv. Nino krustu,  Miera tiltu – viens no 13 pasaules tiltiem ar visneparastāko arhitektūru, pastaigāsieties pa Rike parku —  jauna atpūtas zona Tbilisi centrā, gar Kūras upi.
Nakts viesnīcā Tbilisī.

3.DIENA
Brokastis.
Brīvs laiks vai pēc vēlēšanas ekskursijas brauciens uz " Kahetiju, Bodbe, Signagi" (papildus maksa 35 eur)
Brauciens uz Gruzijas vēsturisko apgabalu austrumos – Kahetiju. Vīnogulāju apgabals, kas ir brīnumaina vieta vīna darināšanai. 
Gruzijas Vīna tuneļa apmeklējums. Gvirabi (tunelis) tiek izmantots vīna noturēšanai. Nemainīga visa gada temperatūra tur ir 12-14 grādi, bet mitrums - līdz 70%, kas ir ideāli, dabīgi apstākļi vīnam, kas tiek glabāts ozolkoka mucās, gan arī vīnam pudelēs (papildu maksa ieejas biļetei ~no 7 $).
Tālāk dosieties uz Bodbe, slaveno sieviešu klosteri Gruzijā, kas ir vispāratzītais Gruzijas svētums. Klosteri dibināja Sv. Nino apbedīšanas vietā, un tas ir viens no pirmajiem kristiešu kulta celtnēm Gruzijas teritorijā. Saskaņā ar leģendu, klosteri dibināja pēc cara Miriana pavēles, Nino laikabiedra. Te būs iespēja nobaudīt „klostera maltīti” (papildus maksa 15eur). Visi tā ieņēmumi tiek virzīti jaunā dievnama celšanai par godu Sv. Nino vecākiem. Pēc pusdienām Tu varēsi apmeklēt Sv. Nino kapu un kaut ko vēlēties.
Divu kilometru attālumā no Bodbe atrodas Signagi– mīlestības pilsēta, uz kurieni arī vedīs tālākais ceļš. Pilsēta ir uzradusies nojauktā cietokšņa vietā, tāpēc tā ir it kā ieskauta trīsstūrī, ko veido labi saglabājusies pilsētas siena, torņi un vārti. Pilsētā ir saglabāti 19. gs. dzīvojamo māju arhitektūras paraugi Dienviditāļu klasicisma stilā ar gruzīnu elementiem. No jebkura cietokšņa torņa paveras skats uz Alazanas ieleju.
Vakarā (pēc vēlēšanās) būs iespēja nobaudīt vakariņas vienā no labākajiem valsts restorāniem. Te varēsi baudīt gruzīnu ēdienus, folkloru, dzīvo mūziku un dejas! (papildu maksa 25 EUR) 
Ceļš uz viesnīcu.
Nakts viesnīcā.

4.DIENA
Brokastis.
Ekskursijas brauciens uz Mchetu. Mcheta – viena no senākajām pilsētas apmešanās vietām Gruzijas teritorijā. Ekskursijas laikā būs iespēja apskatīt 11. gs. Svetichoveli dievnamu, ko izveidoja akmens bazilika vietā. Tas kalpoja par gruzīnu tautu garīgo centru.
Šeit mēs apmeklēsim mājas vīna pagrabu un viesmīlīgu gruzīnu lauksaimnieku ģimeni, kur mūs gaidīs garšīgas gruzīnu lauksaimnieku pusdienas un mājās gatavoto gruzīnu vīnu degustācija. Dažādu vīna šķirņu degustācija — sarkanvīns, baltvīns, čača no tradicionālajiem traukiem un vīna darināšanas kultūras vēsture Gruzijā, kuru jums pastāstīs vēsturnieks un vīndaris-degustētājs (piemaksa 25 EUR).
Tālāk alas pilsētas Upliscihe apmeklējums (ieejas biļetes cena ap 2 $).
Brīvs laiks.
Atgriešanās viesnīcā.

5.DIENA
Brokastis. Numuriņu atbrīvošana.
Ceļš uz Armēniju.
Robežas šķērsošana. Robežā Jūs sagaidīs gids.
Ekskursija “Iepazīšanās ar Armēniju”.
Ahtalas baznīcas un klosteru kompleksa apmeklējums. Ahtalas pili 10. gs. ir uzcēlis armēņu karalis Dāvids. 1188. gadā tika uzcelta Sv. Dievmātes baznīcas, kuras sienas klāj 12.-13. gs. freskas. Šeit varēsiet redzēt viduslaiku pirti, pasaulē pirmo pieminekli laulības gredzeniem, armēņu karaļu pils drupas, Kaukāzā senāko rūpnīcu, kā arī virkni citu interesantu pieminekļu… Tālāk redzēsim Ahpata klosteri, kuru 977. gadā uzcēlis armēņu karalis Ašots III. Tas ir viens no skaistākajiem kultūras un garīguma pieminekļiem. Šeit darbojās pirmā universitāte Armēnijā, kura tika atklāta 10. gs. Piemineklis ir iekļauts UNESCO sarakstā. Sanain klostera apmeklējums. Sensenos laikos šeit bija maternitātes dievietei veltīts pagānu templis. Piemineklis ir iekļauts UNESCO sarakstā.
Došanās Erevānā. Iekārtošanās viesnīcā, atpūta.

6.DIENA
Brokastis.
Ekskursijas brauciens “Erevāna, Ararata rūpnīca, Gegard klosteris, Garni templis”. Ararata konjaka rūpnīcas apmeklējums. Armēņu konjaks Ararats ir viens no labākajiem pasaulē, un šīm zīmolam ir sava unikāla vieta pasaules lielāko uzņēmumus sarakstā. Tālāk Gegard klostera apmeklējums. Šeit Jūs varēsiet redzēt 13. gs. celto baznīcu, kā arī alu tempļus, kas tika celti pagānisma laikos, pārvērtušies par baznīcām. Piemineklis ir iekļauts UNESCO sarakstā. Brīvs laiks, iespēja paēst pusdienas. Tālāk pagānu Garni tempļa apskate. Šīs ir vienīgais bijusī Padomju Savienībā saglabājies pagānu templis. Piemineklis ir iekļauts UNESCO sarakstā.
Tālāk mūs gaida ekskursija Armēnijas galvaspilsētā - Erevānā, kas ir valsts kultūras, ekonomikas un politikas centrs. Lielākā daļa ēku pilsēta centrā ir klātas ar rozā krāsas akmeņiem.
Brīvs laiks. Atgriešanās viesnīcā.

7.DIENA
Brokastis.
Brīva diena vai pēc vēlēšanās ekskursijas brauciens “Ararata ieleja un Khor Virap” (piemaksa 30 EUR).
Ararata ielejas un Khor Virap apmeklējums. Šī vieta ir nozīmīga visai kristīgai pasaulei. Tieši šeit ir sākusies pasaulē pirmās kristīgās valsts atdzimšana - Armēnijas. Šeit kādreiz atradās Artašat senā pilsēta, no šīs vietas paveras brīnišķīgs skats uz Bībeles Ararātu. Ečmiadzinas katedrāles apmeklējums. Šī ir pasaulē senākā baznīca un armēņu garīgais centrs. Ečmiadzinas muzeja apmeklējums. Tad apmeklēsim 7.gs. celto Sv. Ripsimes baznīcu. Pieminekļi ir iekļauti UNESCO sarakstā. Zvartnoca. Pat šī tempļa drupas ir lieliskas. 7.gs. šī bija pasaulē visaugstākā celtne. Matenadarana apmeklējums. Tā ir pasaulē lielākā seno manuskriptu glabātuve pasaulē.
Brīvs laiks. Atgriešanās viesnīcā.

8. DIENA
Brokastis. Numuriņu atbrīvošana.
Ekskursijas brauciens uz Sevana ezeru un Sevanavanku. Sevana ezers ir otrais lielākais augstkalnu ezers. Ar ezeru saistās virkne interesantu un noslēpumainu nostāstu. Sevana klosteri 9. gs. uzcēla karaļa meita. Tālāk seko Idževan vīna rūpnīcas apmeklējums. Vīna degustācija (piemaksa). Idževan vīna rūpnīcas vīni un konjaki ir vieni no labākajiem, kas tiek ražoti Armēnijā. Tālāk Gošavanka apmeklējums. Šim 12. gs. kompleksam bija lielā nozīme viduslaiku Armēnijā.
Robežas šķērsošana. Došanās Tbilisi lidostā.
Ierašanās Tbilisi. Brīvs laiks.
Pēc vēlēšanās, vakariņas Tbilisi (piemaksa).
Transfērs uz lidostu.

9. DIENA
Lidojums Tbilisi-Rīga ~04:10-06:30

CEĻOJUMA CENĀ IEKĻAUTS:
Lidojums Rīga-Tbilisi-Rīga
Rokas bagāža, kas nav smagāka par 8 kg, izmērs 55 х 40 х 20 cm.
Nododama bagāža līdz 20 kg (maksimālais izmērs - 100x50x80cm)
Dzīvošana 3* viesnīcās, 7 naktis ar brokastīm
Grupas vadītāja pakalpojumi
Ekskursijas brauciens uz Sevana ezeru un Sevanavanku
Transporta apkalpošana
Ekskursija Tbilisi Ekskursijas brauciens uz Mchetu, Upliscihe Iepazīšanās ar Armēniju”
Ekskursijas brauciens “Erevāna, Ararata rūpnīca, Gegard klosteris, Garni templis"

PAPILDUS EKSKURSIJAS:
Ekskursijas brauciens “Ararata ieleja un Khor Virap” 30 €
Ekskursijas brauciens uz Kahetiju, Bodbe

PAPILDUS JŪS VARAT IEGĀDĀTIES:
Obligāta piemaksa par izmitināšanu vienvietīgā numuriņā 150 €

APMAKSĀTS UZ VIETAS:
Gala vakariņas restorānā (programmas trešajā dienā) 25€
Klostera maltīte 15€
Pusdienas un vīna degustācija 25€
Ieejas biļetes apskates un izklaides vietās

SVARĪGA INFORMĀCIJA!
Grupas vadītājs ir tiesīgs mainīt ekskursiju dienas un laiku kārtību neizmainot pašu tūres programmu
Lūgums pievērst uzmanību, ka tūres cena var mainīties, sakarā ar aviobiļešu sadārdzinājums
Brīvs laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzētus apstakļus, satiksmes sastrēgumus un citas atkāpes no grafika
Ekskursijas notiek valodā kuru saprot 60% no ceļotāju grupas.
Ceļošanai uz Šengenas un Eiropas Savienības valstīm, visām Latvijas pilsoņu un Latvijas nepilsoņu pasēm jābūt derīgām līdz ceļojuma beigām
Ceļošanai ārpus Šengenas un Eiropas Savienības, visām pasēm parasti jābūt derīgām vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām
Ceļošanai ārpus Šengenas nav derīgas Latvijas pilsoņa un nepilsoņa pases ar derīguma termiņu 50 gadu (izdotas līdz 19.11.2007)
Aviokompānija Ryanair un Wizz Air – nepiedāvā iespēju lidmašīnā sedēt kopā. Ja lidojuma laikā vēlēties sedēt kopā – precizējiet piemaksu par šo pakalpojumu menedžeriem.

Tour-3IT

1.DIENATikšanās Rīgas lidostā (precīzu tikšanās laiku un vietu skatieties mūsu mājas lapā 1-2 dienas pirms tūres).Lidojums Rīga-Tbilisi ~23:15-03:252.DIENAIerašanās. Transfēris uz viesnīcu. Atpūta.Brokastis.Ekskursija Tbilisi (~12:00).Tbilisi – viena no skaistākajam Aizkaukāza pilsētām. Ekskursijas laikā būs iespēja redzēt un apmeklēt Sv. Trīsvienības Katedrāli (Sameba), kas ir vienotās Gruzijas valsts simbols. Tieši šajā katedrālē svētdienās notur dievkalpojumu gruzīnu pareizticīgās baznīcas galva.Tālāk ceļš vedīs uz Narikala cietoksni. Tajā būs iespēja nokļūt ar gondolām. Narikala cietoksnis ir senākais un slavenākais Gruzijas senatnīguma piemineklis, tas ir cietokšņu komplekss Vecajā Tbilisi, pilsētnieki to dēvē par „valsts sirdi un dvēseli”. No šejienes varēsi vērot Tbilisi skatus un iemūžināt visskaistākās bildes.Gājiens lejup uz vecpilsētu, kur vēlreiz būs iespēja aplūkot Narikala cietokšņa skatus. Pilsētas teritorija ir sēra pirts vieta. Karstu sērūdeņraža ūdeni piegādā no avota, kas plūst no Mtabori kalna dzīlēm. Kādreiz kvartālu apbūvēja tirdzniecības mājas, amatnieku darbnīcas.  Pastaigas ekskursijas laikā pa vecpilsētas ieliņām Tu redzēsi pieminekli režisoram Sergo Paradžanovam, Sioni dievnamu – te glabājas viens no Gruzijas baznīcu svētumiem – Sv. Nino krustu,  Miera tiltu – viens no 13 pasaules tiltiem ar visneparastāko arhitektūru, pastaigāsieties pa Rike parku —  jauna atpūtas zona Tbilisi centrā, gar Kūras upi.Nakts viesnīcā Tbilisī.3.DIENABrokastis.Brīvs laiks vai pēc vēlēšanas ekskursijas brauciens uz " Kahetiju, Bodbe, Signagi" (papildus maksa 35 eur)Brauciens uz Gruzijas vēsturisko apgabalu austrumos – Kahetiju. Vīnogulāju apgabals, kas ir brīnumaina vieta vīna darināšanai. Gruzijas Vīna tuneļa apmeklējums. Gvirabi (tunelis) tiek izmantots vīna noturēšanai. Nemainīga visa gada temperatūra tur ir 12-14 grādi, bet mitrums - līdz 70%, kas ir ideāli, dabīgi apstākļi vīnam, kas tiek glabāts ozolkoka mucās, gan arī vīnam pudelēs (papildu maksa ieejas biļetei ~no 7 $).Tālāk dosieties uz Bodbe, slaveno sieviešu klosteri Gruzijā, kas ir vispāratzītais Gruzijas svētums. Klosteri dibināja Sv. Nino apbedīšanas vietā, un tas ir viens no pirmajiem kristiešu kulta celtnēm Gruzijas teritorijā. Saskaņā ar leģendu, klosteri dibināja pēc cara Miriana pavēles, Nino laikabiedra. Te būs iespēja nobaudīt „klostera maltīti” (papildus maksa 15eur). Visi tā ieņēmumi tiek virzīti jaunā dievnama celšanai par godu Sv. Nino vecākiem. Pēc pusdienām Tu varēsi apmeklēt Sv. Nino kapu un kaut ko vēlēties.Divu kilometru attālumā no Bodbe atrodas Signagi– mīlestības pilsēta, uz kurieni arī vedīs tālākais ceļš. Pilsēta ir uzradusies nojauktā cietokšņa vietā, tāpēc tā ir it kā ieskauta trīsstūrī, ko veido labi saglabājusies pilsētas siena, torņi un vārti. Pilsētā ir saglabāti 19. gs. dzīvojamo māju arhitektūras paraugi Dienviditāļu klasicisma stilā ar gruzīnu elementiem. No jebkura cietokšņa torņa paveras skats uz Alazanas ieleju.Vakarā (pēc vēlēšanās) būs iespēja nobaudīt vakariņas vienā no labākajiem valsts restorāniem. Te varēsi baudīt gruzīnu ēdienus, folkloru, dzīvo mūziku un dejas! (papildu maksa 25 EUR) Ceļš uz viesnīcu.Nakts viesnīcā.4.DIENABrokastis.Ekskursijas brauciens uz Mchetu. Mcheta – viena no senākajām pilsētas apmešanās vietām Gruzijas teritorijā. Ekskursijas laikā būs iespēja apskatīt 11. gs. Svetichoveli dievnamu, ko izveidoja akmens bazilika vietā. Tas kalpoja par gruzīnu tautu garīgo centru.Šeit mēs apmeklēsim mājas vīna pagrabu un viesmīlīgu gruzīnu lauksaimnieku ģimeni, kur mūs gaidīs garšīgas gruzīnu lauksaimnieku pusdienas un mājās gatavoto gruzīnu vīnu degustācija. Dažādu vīna šķirņu degustācija — sarkanvīns, baltvīns, čača no tradicionālajiem traukiem un vīna darināšanas kultūras vēsture Gruzijā, kuru jums pastāstīs vēsturnieks un vīndaris-degustētājs (piemaksa 25 EUR).Tālāk alas pilsētas Upliscihe apmeklējums (ieejas biļetes cena ap 2 $).Brīvs laiks.Atgriešanās viesnīcā.5.DIENABrokastis. Numuriņu atbrīvošana.Ceļš uz Armēniju.Robežas šķērsošana. Robežā Jūs sagaidīs gids.Ekskursija “Iepazīšanās ar Armēniju”.Ahtalas baznīcas un klosteru kompleksa apmeklējums. Ahtalas pili 10. gs. ir uzcēlis armēņu karalis Dāvids. 1188. gadā tika uzcelta Sv. Dievmātes baznīcas, kuras sienas klāj 12.-13. gs. freskas. Šeit varēsiet redzēt viduslaiku pirti, pasaulē pirmo pieminekli laulības gredzeniem, armēņu karaļu pils drupas, Kaukāzā senāko rūpnīcu, kā arī virkni citu interesantu pieminekļu… Tālāk redzēsim Ahpata klosteri, kuru 977. gadā uzcēlis armēņu karalis Ašots III. Tas ir viens no skaistākajiem kultūras un garīguma pieminekļiem. Šeit darbojās pirmā universitāte Armēnijā, kura tika atklāta 10. gs. Piemineklis ir iekļauts UNESCO sarakstā. Sanain klostera apmeklējums. Sensenos laikos šeit bija maternitātes dievietei veltīts pagānu templis. Piemineklis ir iekļauts UNESCO sarakstā.Došanās Erevānā. Iekārtošanās viesnīcā, atpūta.6.DIENABrokastis.Ekskursijas brauciens “Erevāna, Ararata rūpnīca, Gegard klosteris, Garni templis”. Ararata konjaka rūpnīcas apmeklējums. Armēņu konjaks Ararats ir viens no labākajiem pasaulē, un šīm zīmolam ir sava unikāla vieta pasaules lielāko uzņēmumus sarakstā. Tālāk Gegard klostera apmeklējums. Šeit Jūs varēsiet redzēt 13. gs. celto baznīcu, kā arī alu tempļus, kas tika celti pagānisma laikos, pārvērtušies par baznīcām. Piemineklis ir iekļauts UNESCO sarakstā. Brīvs laiks, iespēja paēst pusdienas. Tālāk pagānu Garni tempļa apskate. Šīs ir vienīgais bijusī Padomju Savienībā saglabājies pagānu templis. Piemineklis ir iekļauts UNESCO sarakstā.Tālāk mūs gaida ekskursija Armēnijas galvaspilsētā - Erevānā, kas ir valsts kultūras, ekonomikas un politikas centrs. Lielākā daļa ēku pilsēta centrā ir klātas ar rozā krāsas akmeņiem.Brīvs laiks. Atgriešanās viesnīcā.7.DIENABrokastis.Brīva diena vai pēc vēlēšanās ekskursijas brauciens “Ararata ieleja un Khor Virap” (piemaksa 30 EUR).Ararata ielejas un Khor Virap apmeklējums. Šī vieta ir nozīmīga visai kristīgai pasaulei. Tieši šeit ir sākusies pasaulē pirmās kristīgās valsts atdzimšana - Armēnijas. Šeit kādreiz atradās Artašat senā pilsēta, no šīs vietas paveras brīnišķīgs skats uz Bībeles Ararātu. Ečmiadzinas katedrāles apmeklējums. Šī ir pasaulē senākā baznīca un armēņu garīgais centrs. Ečmiadzinas muzeja apmeklējums. Tad apmeklēsim 7.gs. celto Sv. Ripsimes baznīcu. Pieminekļi ir iekļauti UNESCO sarakstā. Zvartnoca. Pat šī tempļa drupas ir lieliskas. 7.gs. šī bija pasaulē visaugstākā celtne. Matenadarana apmeklējums. Tā ir pasaulē lielākā seno manuskriptu glabātuve pasaulē.Brīvs laiks. Atgriešanās viesnīcā.8. DIENABrokastis. Numuriņu atbrīvošana.Ekskursijas brauciens uz Sevana ezeru un Sevanavanku. Sevana ezers ir otrais lielākais augstkalnu ezers. Ar ezeru saistās virkne interesantu un noslēpumainu nostāstu. Sevana klosteri 9. gs. uzcēla karaļa meita. Tālāk seko Idževan vīna rūpnīcas apmeklējums. Vīna degustācija (piemaksa). Idževan vīna rūpnīcas vīni un konjaki ir vieni no labākajiem, kas tiek ražoti Armēnijā. Tālāk Gošavanka apmeklējums. Šim 12. gs. kompleksam bija lielā nozīme viduslaiku Armēnijā.Robežas šķērsošana. Došanās Tbilisi lidostā.Ierašanās Tbilisi. Brīvs laiks.Pēc vēlēšanās, vakariņas Tbilisi (piemaksa).Transfērs uz lidostu.9. DIENALidojums Tbilisi-Rīga ~04:10-06:30CEĻOJUMA CENĀ IEKĻAUTS:Lidojums Rīga-Tbilisi-RīgaRokas bagāža, kas nav smagāka par 8 kg, izmērs 55 х 40 х 20 cm.Nododama bagāža līdz 20 kg (maksimālais izmērs - 100x50x80cm)Dzīvošana 3* viesnīcās, 7 naktis ar brokastīmGrupas vadītāja pakalpojumiEkskursijas brauciens uz Sevana ezeru un Sevanavanku Transporta apkalpošana Ekskursija Tbilisi Ekskursijas brauciens uz Mchetu, Upliscihe Iepazīšanās ar Armēniju” Ekskursijas brauciens “Erevāna, Ararata rūpnīca, Gegard klosteris, Garni templis"PAPILDUS EKSKURSIJAS:Ekskursijas brauciens “Ararata ieleja un Khor Virap” 30 €Ekskursijas brauciens uz Kahetiju, BodbePAPILDUS JŪS VARAT IEGĀDĀTIES:Obligāta piemaksa par izmitināšanu vienvietīgā numuriņā 150 €APMAKSĀTS UZ VIETAS:Gala vakariņas restorānā (programmas trešajā dienā) 25€Klostera maltīte 15€Pusdienas un vīna degustācija 25€Ieejas biļetes apskates un izklaides vietāsSVARĪGA INFORMĀCIJA!Precīzu laiku lūdzam skatīties mūsu mājas lapā sadaļā “Izbraukšanas grafiks” 1-2 dienas pirms braucienaGrupas vadītājs ir tiesīgs mainīt ekskursiju dienas un laiku kārtību neizmainot pašu tūres programmuLūgums pievērst uzmanību, ka tūres cena var mainīties, sakarā ar aviobiļešu sadārdzinājumsBrīvs laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzētus apstakļus, satiksmes sastrēgumus un citas atkāpes no grafikaEkskursijas notiek valodā kuru saprot 60% no ceļotāju grupas.Ceļošanai uz Šengenas un Eiropas Savienības valstīm, visām Latvijas pilsoņu un Latvijas nepilsoņu pasēm jābūt derīgām līdz ceļojuma beigāmCeļošanai ārpus Šengenas un Eiropas Savienības, visām pasēm parasti jābūt derīgām vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigāmCeļošanai ārpus Šengenas nav derīgas Latvijas pilsoņa un nepilsoņa pases ar derīguma termiņu 50 gadu (izdotas līdz 19.11.2007)Aviokompānija Ryanair un Wizz Air – nepiedāvā iespēju lidmašīnā sedēt kopā. Ja lidojuma laikā vēlēties sedēt kopā – precizējiet piemaksu par šo pakalpojumu menedžeriem.Tour-3I


PIEPRASI SAVU ATPŪTU

Uzdot jautājumu vai pieteikties
Virziens
Pieaug. skaits
Bērnu skaits, vecums
Izlidošana sākot no
Aizlidošana līdz
Viesnīcas kat.
Nakšu skaits
Tālr. nr.
Vārds, Uzvārds
Ceļojuma budžets

Jautājums vai piezīme