TATO 2010-196
Lačpleša 20,
Riga, LV1011
I-V 09:00 - 18:00
+371 67338129
+371 28663933
latviešu
русский

Pārgājiens uz Everestu/15 dienas no 1421 EUR

Grupu tūre - Pārgājiens uz Everestu no 1421 EUR

Everesta bāzes nometne (5545 m)

(15 dienas/14 naktis)

Aizraujošais ceļš uz pasaules augstākās virsotnes pakāji, sniedz mums retu iespēju pašu acīm baudīt satriecošās kalnu masīvu ainavas un brīnišķīgo dabu.

Taka uz Everestu (8848 m) – tā ir iespēja redzēt ne tikai mūžīgo ledu un debesu varenību, bet arī ļaudis no visas pasaules, drosmes un drošsirdības pārpildītus, gatavus izaicināt pašu augstāko. Te redzēsit zināmāko budistu klosteri Tengboče, bet rītausmā kāpsiet Kala Patthar (5545 m) virsotnē, no kuras paveras lielisks skats uz Everestu un populāro Khumbu ledāju, Lodzes (8501 m) un Nuptses (7879 m) virsotnēm.

Maršruts visupirms būs interesants tiem, kuriem ir laba veselība un kuri vēlas izmēģināt savus spēkus alpīnisma un augstuma pasaulē.

Laipni lūgti Nepālā – īstā paradīzē, kurā vēlēsieties atgriezties vēl un vēl!

Cena EUR vienai personai 

Naksņošana 3* viesnīcās

1 cilvēkam DBL numurā – 1421 EUR

Piemaksa par vienvietīgu numuru Katmandu – 256 EUR

1.diena: Ierašanās Katmandu – Himalaju valstī. Sagaidīšana lidostā un transfērs uz viesnīcu. Pēc īsa atpūtas brīža – ekskursija uz budistu stūpu Svayambudnath (vairāk nekā 2 tūkstošus gadu sena), kas atrodas gleznaina kalna virsotnē ar skatu uz pasakaino Katmandu ieleju. Svayambudnath, kas tulkojot nozīmē „paša veidots”, ir viens no skaistākajiem tempļiem Katmandu ielejā un senākā budistu stūpa pasaulē. Nakts viesnīcā.

02.diena: Lukla – Phakding (2827 m, ~ 4 h)
Brokastis
. Lidojums uz Luklu (~ 35 min). Pati nolaišanās šajā kalnainajā lidostā aizraus ar savu unikalitāti. Pēc bagāžas saņemšanas un īsas ievērojamo vietu apskates, sāksies treks uz Phakding. Ceļš vedīs pa šauru gleznaina meža joslu, pēc tam strauji laidīsies lejā uz upi. Ejot garām Kusum Kangru virsotnei (6367 m) un metot līkumu Ghat kalnu grēdai (2550 m), ceļš atvedīs uz Phakding ciemu, kas izvietojies abos upes krastos. Nakts lodžā.

03.diena: Treks uz Namče Bazar (3440 m, ~ 6 h)
Tālāk no Phakding taka ved uz ziemeļiem caur Dudh Kosi upes ieleju. Ejot gar smaragda laukiem, brīnišķīgu ūdenskritumu un etniskajiem ciematiem, taka vedīs caur ērmīgu, milzīgi augstu rododendru (vienu no Nepālas simboliem) un magnoliju, ziedošu no pavasara līdz pat rudenim, mežu. Ja paveiksies, uz stāvajām upes klintīm redzēsiet kabargu jeb mošus briedi, bet ūdenī – ūdensžurkas. Šķērsojot Thamserku virsotnes pakājē esošo ieleju un strautu, ceļš atvedīs uz Monjo ciematu. Šeit sākas Sagarmatha (Everesta) Nacionālā parka teritorija. Paejot garām ciematam, uzreiz aiz meža ceļš atvedīs pie vietas, kur saplūst divas upes. Uzkāpjot stāvajā kalnu grēdā, varēsiet baudīt lielisku skatu uz Everesta virsotni, kas pacelsies aiz Nuptse kalnu grēdas. Tālāk ceļš vedīs uz Namče Bazar – vietējo rajona centru. Nakts lodžā.

04.diena: Namče Bazar (3440 m)
Budistu tempļu apskate, skatu laukuma apmeklējums, no kura pavērsies skats uz Bothe Kosi upes aizu. Aklimatizācija. Nakts lodžā.

05.diena: Treks līdz Tyangbochi (3867 m, ~ 6 h)
Pēc Namče Bazar dosieties uz Shyang Boche, no kurienes redzēsiet krāšņu kalnu virsotņu panorāmu – Ama Dablam un Everestu. Ejot garām tibetiešu klosterim, taka vedīs caur svētā kalna Khumbu (5761 m) pakājē esošo mežu un laidīsies lejā uz Khumjung (3790 m). Vietējā tibetiešu gompā glabājas Jetija –sniega cilvēka galvaskauss, te atrodas arī skola, nosaukta pirmā Everesta iekarotāja – Edmunda Hilarija vārdā. Ejot gar gleznainajām tibetiešu gompām un ciematiņiem, aiziesiet līdz Tyangbochi ciematam. Nakts lodžā.

06.diena: Treks līdz Firiche (4240 m, ~7 h)
Ceļš vedīs caur gleznainu mežu, vietējiem ciematiem, upi un celsies augšup uz Pangboche (3860 m) apmetni. Te redzēsiet divas gompas un svēto akmeni ar svētās Lamas pēdu nospiedumu, ar kura vārdu saista tibetiešu budisma ienākšanu reģionā. Tad dosieties caur gleznainām pļavām, kur vasarās plaukst apburošie ēdelveisi. Ejot gar apmetni, kalnu grēdu, nonāksiet Firiche apmetnē. Nakts lodžā.

07.diena: Aklimatizācija.
Atpūta. Pastaiga. Neliela gompa (~ 400 m), no kurienes pavērsies skats uz Makalu (8475 m) virsotnes austrumu nogāzi. Nakts lodžā.

08.diena: Treks uz Lobuje (4930 m, ~ 3 h)
Aiziesiet līdz Phalung Karpo (4340 m) ielejai un šķērsosiet vairākus strautus. Pavērsies skats uz sniegotajām virsotnēm Tavagi un Cholatse (6440 m), Ama Dablam un Kantega. Dodoties prom no ielejas, taka strauji vedīs augšup pa ledus nogulumiem. Te sākas ledāja Khumbu robežas, kas laižas lejup no Everesta. Nakts lodžā.

09.diena: Treks uz Gorak Shep (5160 m, ~ 2 h)
Taka vedīs pa akmeņainu ledāju nogāzi. Nakts lodžā.

10.diena: Agri no rīta pēdējais kāpiens pēc pašu izvēles - Kala Potaro (5545 m) vai Everesta bāzes nometne (5300 m). Kāpiens augšup uz Himalajiem, no kurienes pavērsies majestātisks skats uz Everestu un slaveno Khumbu, Lhotse (8501 m) un Nuptse (7879 m) virsotnēm. Atpakaļceļš Lobuje. Nakts lodžā.

11.diena: Treks uz Namče Bazar (~7 h). Nakts lodžā.

12.diena: Treks uz Luklu (~ 7 h). Nakts lodžā.

13.diena: Brokastis. No rīta lidojums uz Katmandu (~ 35 min). Ierašanās un transfērs uz viesnīcu. Brīvais laiks brīnumu pilnajā galvaspilsētā. Nakts viesnīcā.

14.diena: Brokastis. Ekskursija uz Durbara laukumu, Kumari Bahal pili, kur mīt Kumari Dzīvā dieviete, vecāko budistu templi jeb pagodu Kastamandap (12.gs.), kas tulkojot nozīmē „māja no koka” un ir Katmandu ielejas vārda devējs. Apskatīsiet hinduistu svētnīcu Pashupatinath, kas veltīta Šivas dievam. Pashupatinath ir viens no Šivas vārdiem, kas nozīmē “kungs, dzīvnieku aizsargs”. Te var redzēt senos hinduistu tempļus un akmens skulptūras (7.-8. gs.), sadhu - ceļojošos svētos vīrus, kā arī vērot hinduistu paražas. Apmeklēsiet pasaules lielāko budistu stūpu Boudnath (5.gs.) un budisma centru. Apkārt stūpai ir uzceltas dažādu virzienu svētnīcas un klosteri, kurus dievkalpojuma laikā var apmeklēt. Vakarā 19:00 (iziešana 18:30)atvadu vakariņas ar nepāliešu virtuves ēdieniem un dejām. Nakts viesnīcā.

15.diena: Brokastis. Numuru atbrīvošana 12:00. Brīvais laiks etnisko suvenīru iegādei. Transfērs uz lidostu un lidojums mājup.

CENĀ iekļauts

-Izmitināšana 3* viesnīcā, divvietīgā numurā ar brokastīm
-Iekšējais lidojums: Katmandu-Lukla-Katmandu

-Iekšējais lidojums: Katmandu-Lukla-Katmandu (kalnu gidam)

-Atļauja Everesta rajona apmeklēšanai

-Ekskursija Katmandu ielejā ar krieviski runājošu gidu-Visas ieejas biļetes
-Transfērs programmas ietvaros-Treka laikā – pilna pansija (brokastis/pusdienas/vakariņas – noteikta ēdienkarte, 3 tases kafijas/tējas dienā), izmitināšana lodžās

-Angliski runājoša kalnu gida, nesēja pakalpojumi
-Duša ar karsto ūdeni: Phakding/Namče Bazar/ Lukla
-Vakariņas ar nepāliešu virtuves ēdieniem un tautas dejām

Cenā nav iekļauts:

-Starptautisais pārlidojums līdz Katmandu

-Nepālas vīza LV pilsoņiem un nepilsoņiem (ierodoties lidostā): US $ 25 vienai personai (15 dienas) + 2 foto (3x4 cm)
-Lidostas iekšējais nodoklis: US $ 3 vienai personai par reizi (200 rūpijas)-Guļammaisi un citas trekam nepieciešamās lietas

-Pusdienas un vakariņas Katmandu

-Visi personīgie izdevumi un dzērieni

-Dzeramnaudas – gidiem, vadītājam, nesējiem, u.c.

-Visi pārējie izdevumi, kas nav norādīti programmā

-Visi pārējie izdevumi, kas saistīti ar neparedzamām situācijām (katastrofām, stihijām)

*Atļaujas izgatavošanai nepieciešams: elektroniski atsūtīta pases kopija + 2 krāsainas, pases izmēra fotogrāfijas

* Nelabvēlīgu laikapstākļu dēļ, reizēm var nelidot lidmašīnas: Katmandu-Lukla-Katmandu, tādēļ ieteicams, lai tūristiem pēc programmas treka būtu 2-3 rezerves dienas Katmandu.


PIEPRASI SAVU ATPŪTU

Uzdot jautājumu vai pieteikties
Virziens
Pieaug. skaits
Bērnu skaits, vecums
Izlidošana sākot no
Aizlidošana līdz
Viesnīcas kat.
Nakšu skaits
Tālr. nr.
Vārds, Uzvārds
Ceļojuma budžets

Jautājums vai piezīme